Mi az a zsírmáj, mitől alakul ki, milyen tünetei vannak és miért veszélyes? Hogyan lehet életmóddal, étrenddel javítani az állapoton vagy megelőzni a zsírmáj kialakulását? Mit érdemes fogyasztani és mit kell kerülni az étkezések folyamán? Milyen gyógynövény lehet hasznos a máj egészsége szempontjából? Katt a cikkre!
A tavasz eljövetelével a medvehagyma-szezon is beindul, többen csoportban indulnak el erdőkbe, ligetekbe szedni a friss, évelő növényt. Rengeteg jótékony hatása és kellemes íze miatt mindenkinek ki kell próbálnia, aki eddig még nem tette. Hogy miért? Most eláruljuk.
Koleszterinszint – gyakran halljuk, de általában annyit tudunk róla, hogy ha magas, az nem jó. De mit is jelent pontosan ez, mitől alakulhat ki a magas koleszterinszint és mit lehet tenni ellene?
Húsvét alatt és után is gyakran kerül torma az asztalra, de amellett, hogy csípősen finom, van-e valamilyen jó, vagy esetleg rossz hatása szervezetünkre?
Egy felmérés szerint 4.4 millió ember életét menthette volna meg csupán napi 20 gramm dió vagy mogyoró. Miért van ilyen hatással a dió az egészségre? Olvasd el!
A heszperidin citrom- és narancsfélékben jelentős mennyiségben fellelhető bioflavonoid. Szív-és érrendszerünk igen hálás tud lenni érte. Tudd meg miért!
Az érelmeszesedést, érszűkületet csendes gyilkosnak is hívják, első jele gyakran maga a szívinfarktus. Mitől alakulhat ki, hogyan lehet küzdeni ellene? Olvasd el!
Magas koleszterinszint; ettől a két szótól szinte nincs olyan, aki ne rettegne. A helyzetre még az is rátesz egy lapáttal, hogy ahány publikációt veszünk kezünkbe, annyiféle, gyakran egymásnak teljesen ellentmondó információt és tévhitet olvashatunk a témával kapcsolatban. „Jó” és „rossz” koleszterin, rizikófaktorok és ősi gyógymódok és népi bölcsességek – nem csoda, hogy lassan úgy érezzük, minden egyes étkezésnél élet-halál döntést hozunk épp meg.
Bár az elmúlt években a gyümölcsleveket sok támadás érte magas cukortartalmuk miatt, mégsem lehet emiatt egyértelműen kijelenteni, hogy egészségtelen lenne fogyasztásuk. A kép ennél árnyaltabb.
A férfiak – főleg, amíg fiatalok és egészségesek – legyőzhetetlennek vélik testüket, pedig a statisztikák éppen ezzel ellentétes tényeket mutatnak. Az már közismert tény, hogy Magyarországon a nők átlagosan 7 évvel tovább élnek, de ezen túlmenően is számos adat bizonyítja a férfi egészség sebezhetőségét.
Ahogy múlnak az évek egyre több nő észleli, hogy a korábbi évtizedek életmódja nem működik ugyanúgy. Az 50-es éveikbe lépve (általában ez a változó kor kezdete) kompenzálni kell a hormonális, a szív- és érrendszert, valamint az izomzatot érintő változásokat. Alábbi életmódtanácsok ebben nyújtanak segítséget.