
A spirulina jódtartalma és pajzsmirigyre gyakorolt hatása
Hogy hat a spirulina fogyasztása a pajzsmirigy-alulműködésre? Hogyan adagold a spirulinát, hogy ne okozzon gondot pajzsmirigy betegség esetén?
Hogy hat a spirulina fogyasztása a pajzsmirigy-alulműködésre? Hogyan adagold a spirulinát, hogy ne okozzon gondot pajzsmirigy betegség esetén?
Görögszéna vagy lepkeszeg – ősi fűszer- és gyógynövény egyben. Kutatások alapján a vércukor- és a tesztoszteron szintre is hatással van. Olvass róla bővebben itt!
Miért érdemes borsmenta olajat alkalmazni? Milyen esetekben segíthet a borsmenta izomlazító, antivirális és antibakteriális hatása? Olvasd el a cikket!
Miért fontos vásárlóként és vállalkozásként is odafigyelnünk a környezetvédelemre? Hogyan sikerült a Netaminnak teljesen karbonsemlegessé válnia? Hallgasd meg az interjút itt!
Mik az ellenérvek ezzel az egyre keresettebb hatóanyaggal szemben? Miért nem találsz a kínálatunkban cbd tartalmú terméket?
Miért lehet hasznos étrend-kiegészítőt szedni akkor is, ha valaki törekszik a lehető legegészségesebb életmódra? Ebben a videóban erre kapsz választ!
A növény, aminek a medvecukor az ízét köszönheti, megszámlálhatatlan egészségvédő hatóanyagot rejt magában. Pontosan milyen céllal és kiknek érdemes alkalmazni? Szedhető-e magas vérnyomás mellett édesgyökér tartalmú étrend-kiegészítő? Erről írtunk!
Stressz, álmatlanság, szorongás, hangulatingadozás vagy krónikus fáradtság? Az adaptogén gyógynövények segíthetnek! Mik is ezek pontosan, hogyan fejtik ki a hatásukat, és melyiket milyen estben érdemes használni? Álombogyó, maca gyökér, ginzeng, édesgyökér, rózsagyökér, kurkuma – olvasd el cikkünket az adaptogénekről!
Hajhullás, merevedési zavarok, szexuális problémák vagy ekcémás, esetleg pattanásos, zsíros bőr? Ezen mind segíthet a ligetszépe olaj! Ez a női problémákra, klimaxra rég óta alkalmazott gyógynövény, az Oenothera biennis – vagyis ligetszépe – a férfiaknak is nagy hasznára lehet. Olvasd el a cikket!
Micsoda pontosan a teákban megtalálható teanin nevű vegyület? Hogyan hat az immunrendszerre, a stressztűrő képességre, a koncentrációra és a testsúlyra a fogyasztása? Kinek mennyit ajánlott belőle fogyasztania? Válaszok a cikkben!
Az ashwagandháról (álombogyó) már írtuk korábbi cikkünkben, hogy a stresszel, vagy akár a depresszióval való küzdelemben is hatásos lehet. Sőt, a memóriára és a kognitív képességekre is jótékonyan hathat. Most a tesztoszteron szintre, sportteljesítményre és férfi termékenységre gyakorolt pozitív hatásairól olvashatsz!
Milyen esetben érdemes citromfüvet (Melissa officinalis) alkalmazni? Igaz, hogy segíthet a szorongás, idegesség, alvászavarok és hasonló problémák esetén? Milyen formában fogyasztható a citromfű? Részletek a cikkben!