
Savas reflux: tünetek, okok, tanácsok
Mi okozhatja a gyomorsav nyelőcsőbe való visszaszivárgását? Mivel lehet rontani és javítani a refluxon? Hogy befolyásolja az életmód? Katt!
Mi okozhatja a gyomorsav nyelőcsőbe való visszaszivárgását? Mivel lehet rontani és javítani a refluxon? Hogy befolyásolja az életmód? Katt!
Mitől alakulhat ki a puffadás, hasi görcsök és az emésztési problémák? Mit lehet tenni puffadás ellen, mikor kell orvoshoz fordulni? Olvasd el!
Gluténérzékenység esetén fontos gluténmentes étrendet tartani. Mire kell viszont figyelni, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség a diéta miatt?
Nehezen bírod a hőséget? Úgy érzed, semmilyen ételhez sincs igazán kedved? Nem esik jól az evés a kánikula miatt? A nagyon melegben a testednek is másra van szüksége, mint a hidegebb napokon. Ebben a cikkben összegyűjtöttük, mit érdemes fogyasztanod, amikor kitikkaszt a hőség – hűsítő ételek listája!
“Elég rostot eszem, mert müzlivel indítom a napot. Egyébként is jó az emésztésem, akkor meg minek foglalkozzam ezzel?” – ismerős gondolatok? Pedig a kérdés nem ilyen egyszerű. Olvass részletesen arról, miért fontosak a rostok az egész szervezet egészséges működéséhez és mit kell (t)enned, hogy kihasználd az előnyeit!
A várandósság alatti székrekedés egy a kellemetlen, de gyakori jelenség. Akár minden második nő találkozik vele a terhesség folyamán, sőt, a szülés utáni napokat is megkeserítheti. Cikkünkből megtudhatod a terhesség alatti/utáni szorulás okait, illetve tippeket is adunk a hatékony kezeléshez! Kattints!
Prebiotikum és probiotikum – két elengedhetetlenül fontos összetevő az egészséges emésztéshez és az erős immunrendszerhez. De mi a kettő között a különbség? Hogyan segíti egyik és másik a normál bélműködést, felszívódást és anyagcserét? Melyek a prebiotikus ételek? Válaszok a cikkben!
Mi az a zsírmáj, mitől alakul ki, milyen tünetei vannak és miért veszélyes? Hogyan lehet életmóddal, étrenddel javítani az állapoton vagy megelőzni a zsírmáj kialakulását? Mit érdemes fogyasztani és mit kell kerülni az étkezések folyamán? Milyen gyógynövény lehet hasznos a máj egészsége szempontjából? Katt a cikkre!
A homoktövist évezredek óta fogyasztják az emberek világszerte például köhögés, emésztési problémák, bőrproblémák, sebek és égési sérülések kezelésének részeként. Napjainkra a tudományos kutatások is igazolni látszanak előnyeit: cikkünkben a májra, illetve emésztőrendszerre gyakorolt hatásait részletezzük.
Ha úgy érzed még órákkal az evés után is, hogy tele vagy, puffadsz, rossz a közérzeted a túlevéstől, akkor sétálj egyet vagy próbáld ki az otthon is elvégezhető rövid tornánkat! Könnyű jógapózok az emésztés javítására.- kattints a cikkre!
Hogyan támogatják az emésztés és az immunrendszer egészségét az erjesztett ételek, és hogyan tudsz saját kezűleg minimális munkával fermentált zöldségeket készíteni? Olvasd el a cikket és készítsd otthon szuperegészséges savanyú finomságokat!
Gyakran puffadsz, hasmenésed vagy székrekedésed van? Irritábilis bél szindróma (IBS) nehezíti meg a napjaidat? Akkor a FODMAP diéta segítségedre lehet rájönni – ha étel okozza a panaszaidat – mi az, amit nem tolerál jól a szervezeted. Mi pontosan a FODMAP diéta, hogy kezdj neki és meddig csináld? Válaszok a cikkben!