Az utóbbi évek egyik legtöbbet kutatott cukorbetegség-ellenes hatóanyaga az ALA. Az eredmények alapján csökkenti a diabéteszes neuropátia (cukorbetegség által okozott idegkárosodás) tüneteit és a diabéteszes retinopátia (szem látóideghártyáját érintő károsodás) megelőzését és kezelését is segítheti. Részletek itt!
Hogyan tudjuk meghosszabbítani a várható élettartamot és minimálisra csökkenteni a szív- és érrendszeri problémák – mint pl. a magas vérnyomás, – a rák vagy a cukorbetegség kialakulásának esélyeit? Létezik a hosszú élet titka? Titok egyáltalán vagy csak nem tudjuk vagy akarjuk betartani a javaslatokat? Olvass tovább!
Próbálsz fogyni, de újra és újra belebuksz a fogyókúrákba? Szerinted mindent megteszel, még sincs eredménye?Könnyen előfordulhat, hogy súlyproblémáid hátterében az inzulinrezisztencia áll, csak erről te még nem is tudsz. IR és fogyás – cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat!
Henry Hargreaves új-zélandi művész fotóit azért készítette, hogy jobban mellbe vágja a fogyasztót, mennyi egészségtelen hozzáadott cukrot tartalmaznak a buborékos üdítők, energiaitalok amiket nap mint nap iszik. Kattints és nézd meg a képeket!!
A Sportos Cukorbetegek Egyesületének egyik fő célja a cukorbeteg gyermekek és felnőttek segítése a versenysportok vagy szabadidős sportágak felé, valamint az egészségvédelem, az egészséges életmódra nevelés, a cukorbetegség megelőzéséhez is. Most őket támogattuk 300 csomag Vegan Protein Triplex növényi fehérjével!
Milyen élettani hatásai vannak az aloe vera gél fogyasztásnak és mire kell figyelni a feldolgozásnál? Gyulladáscsökkentő, antioxidáns, véd a fertőzésekkel szemben és még a vércukorszintre is jó hatással van ez a csodálatos növény, melyet leginkább a bőrápolásból ismerünk – egyelőre! Olvasd el cikkünket róla!
A vizelet színe, szaga és a vizelés gyakorisága egészen sok dolgot elárulhatnak arról, hogy éppen mi történik a szervezetünkben. Mitől lehet pirosas, vagy akár kék színű a vizelet? Mitől változhat meg a szaga? Mi számít normál vizelési gyakoriságnak? Ebben a cikkben mindenre kitérünk!
Hogyan vészeld át azt a néhány hónapnyi diétát, ha terhességi cukorbetegséggel (gesztációs diabétesz) diagnosztizáltak? Hogy kezdj neki az étkezésed átalakításának? Tippek egy sorstárstól.
Mindent a szénhidrátokról fogyókúrázóknak és mindenki másnak is! Mi pontosan a szénhidrát, mihez van a testnek szüksége hozzá, mennyi az ideális mennyiség, amit fogyasztanunk kéne? Mi minőségi és mi a kevésbé hasznos szénhidrát a szervezet számára? Válaszok a cikkben!
Q10 pótlásáról 25-30 éves kor felett naponta javasolt gondoskodni, mivel a szervezet Q10 szintje a kor előrehaladtával egyre csökken. Az ajánlott napi bevitele azonban egészségügyi állapottól, illetve élethelyzettől függően is változhat. Cikkünkből megtudhatod, neked mennyire van szükséged!
Hogyan épül fel a cukorbeteg étrend? Miket érdemes fogyasztani és mit végleg elhagyni a tányérodról, ha cukorbeteg vagy prediabéteszes vagy? Mi az a glikémiás index? Tippek egy egészséges, tartható étrend összeállításához – mert nem csak a mennyiség de a minőség is nagyon fontos!
A mediterrán diétából ismert olívaolajat és olajbogyót itthon is sokan használják, viszont a leveléről kevesebben gondolnák, hogy jó valamire – pedig erős antioxidáns. Kivonata nemcsak az agyat, hanem a szívet is védi – sőt a cukorbetegség megelőzésében is hasznunkra lehet! Olvasd el cikkünket a részletekért!