
Magnéziumpótlás nyáron: miért fontos és hogyan csináld?
Mi okozhat nyáron magnézium hiányt? Mik a magnéziumpótlás legjobb formái? Mennyi a szükséges napi bevitel? Tudd meg cikkünkből a részleteket!
Mi okozhat nyáron magnézium hiányt? Mik a magnéziumpótlás legjobb formái? Mennyi a szükséges napi bevitel? Tudd meg cikkünkből a részleteket!
Milyen magas vastartalmú ételek szükségesek étrendedbe akár vegán, akár hagyományos étrend esetén ahhoz, hogy megelőzd a vashiányt? Cikkünkből kiderül!
Hogyan függ össze egyes tápanyagok hiánya a tüdőbetegségek kialakulásának kockázatával? Miből mennyi az ajánlott adag, amire szükséged van?
Magnéziumot kell szedned, de nem tudod, mi alapján válassz? Bemutatjuk a 10 leggyakoribb magnéziumformát, és segítünk neked a döntésben!
Nagyon-nagyon sok mítosz, tévhit és álhír kering az étrend-kiegészítőkről. Most végigmegyünk a legtöbbet hallott tévhiteken – biztosan Te is találkoztál már ezekből néhánnyal – és az is kiderül, mi az igazság. Az alábbiakról hallhatsz majd a videónkban – kattints, hogy megismerd a válaszokat!
1-es típusú cukorbetegség, lupusz, sclerosis multiplex, pikkelysömör, reumás ízületi gyulladás és alacsony D-vitamin szint – mi az összefüggés? Mikor és mennyi D-vitamint érdemes szedni, mennyi az optimális D-vitamin szint a vérben? Hogyan hat a D-vitamin pótlás az autoimmun betegségekre? Részletek a cikkben!
A vegán és vegetáriánus táplálkozás egyaránt rendkívül egészséges, de számtalan jótékony hatásuk ellenére vannak rejtett buktatóik. Bizonyos vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz nehezebben, vagy egyáltalán nem lehet növényi ételekkel hozzájutni. A tápanyaghiány elkerülhető – mutatjuk, mire kell figyelned!
Mi az összefüggés a tápanyaghiány és a depressziós tünetek között? Mi köze a cink gyulladáscsökkentő szerepének a depresszió kezelésében? Hogyan hat a magnézium az idegrendszerre? Milyen mennyiségben érdemes bevinni a magnéziumot és a cinket a szervezetbe megelőzés gyanánt? Olvasd el a cikket!
Miért segíthet a szelén a szervezetnek védekezni a baktériumok és vírusok ellen? Hogyan működik immunerősítő hatása? Miben található szelén, mire érdemes figyelni és mennyit érdemes fogyasztani belőle? Miért probléma a szelénhiány? Olvasd el a cikket a válaszokért!
A cink bevitele napi szinten szükséges az egészségünk megőrzése érdekében. De hogyan segít a pattanások, akné ellen? Külsőleg, vagy belsőleg kell alkalmaznunk akné esetén a cinket? Mit mond a tudomány a cink és a pattanások kapcsolatáról? Olvasd el a cikkünket a témában!
A menstruáció előtti és alatti időszak nagyon sok nő számára jelent fájdalmas, kellemetlen napokat. Fejfájás, hangulatingadozás, görcsös fájdalom – hogyan enyhíthet ezeken a magnézium és hogyan juthatsz megfelelő mennyiséghez belőle? Cikkünkből megtudod!
NAC, azaz N-acetil-cisztein neve gyakran előkerül influenza, nátha idején. Milyen hatással van a légutak, immunrendszer, idegrendszer egészségére? Kinek érdemes n-acetil-cisztein kapszulát szednie és mikor? Ha érdekelnek a részletek, olvasd el a cikket az NAC-ről!