
A tartalomból:
- faszén adagolása problémától függően
- faszén alkalmazása külsőleg
- mérgezések kezelése
- állatgyógyászati felhasználhatósága
Biztosan mindenki találkozott már széntablettával gyomorproblémák, hasmenés kapcsán, de hogyan is működik pontosan és milyen esetekben lehet még és mennyit érdemes szedni belőle?
Hogyan kezelhetők esetleges mérgezések faszénnel?
Milyen hatással van az emésztésre és a tápanyag-felszívódásra?
Lehet-e faszenet alkalmazni az állatgyógyászatban?
Hogyan tudjuk hasznosítani akár a háztartásban is?
Összefoglaló kötet erről a sokoldalúan alkalmazható anyagról, a Georgiai Orvostudományi Egyetemen végzett szerzőpáros tollából!
Dr. Agatha és Dr. Calvin Thrash 1970-ben alapították az egészségneveléssel foglalkozó nonprofit intézményt, a Uchee Pines Intézetet, ahol egyszerű módszerekkel – például vízgyógyászattal, masszázzsal, diétával és természetes faszénnel – igyekeznek helyreállítani pácienseik egészségét. Ez a könyvük elsősorban a faszén gyógyászati célú felhasználására összpontosít, de egyéb alkalmazási lehetőségeiről is említést tesz.
A férfi egészséget támogató, gyógynövény és vitamin tartalmú készítmények. Fejlesztésük speciálisan a férfiak szervezetéhez, egészségügyi problémáihoz igazodott.
A női egészséget támogató, gyógynövény és vitamin tartalmú készítmények. Fejlesztésük speciálisan a nők szervezetéhez, egészségügyi problémáihoz igazodott.
A nyári meleg a sok pozitívuma mellett veszélyt is rejt magában, különösen, ha a táplálkozásról van szó. Ha ugyanis nem vigyázol, ebben az évszakban könnyebben kaphatsz ételmérgezést, mint bármikor. De ha figyelsz arra, hogy az alábbi gyakori hibákat ne kövesd el, nem lehet baj!
A rovarcsípés, méhcsípés, kullancscsípés nemcsak fájdalommal, de érzékenység esetén akár komolyabb szövődményekkel járhatnak, éppen ezért fontos tisztában lenni a kezelési és megelőzési módszerekkel. Hogyan előzzük meg a csípéseket, mit tegyünk, ha megtörtént a baj?
Strandolni jó, azonban ha nem vigyázunk kellően, a felhőtlen strandolást könnyen megkeserítheti egy-egy kellemetlen felfázás, fertőzés. A nyári melegben, főleg a strandok medencéiben gyorsan szaporodnak a kórokozók – vírusok, baktériumok, gombák, és paraziták. Védekezz ellenük tudatosan!
A májnak óriási szerepe van szervezetünk anyagcseréjében, az emésztésben és a méregtelenítésben. De mit tehetünk májunk egészségéért? Íme, néhány olyan étel és ital, amelyeket bátran fogyaszthatunk, sőt, kifejezetten jót is tesznek a májnak!
Az irritábilis bél szindróma (IBS) gyakori betegség, változatos okokkal: cikkünkben ezeket vesszük végig, rávilágítva néhány kezelési módszerre is.
Az irritábilis bél szindróma (IBS) az egyik legelterjedtebb bélműködési probléma. Egyszerű, életmódot érintő lépésekkel enyhíthetőek az IBS tünetei. Olvass tovább!
Az úszóklasszis Michael Phelps hátán lévő piros, kör alakú foltok miatt ismét előtérbe került egy ősi módszer: a köpölyözés. Mi a hatása, mire jó pontosan? Kiderül a cikkből!
Ha a máj megfelelően működik, nincs szükség méregtelenítő kúrákra sem, hiszen be tudja tölteni méregtelenítő szerepét. De hogyan maradjon egészséges a máj? Tudd meg cikkünkből!
A máriatövis a természet által nyújtott leghatásosabb májtámogató és májvédő gyógynövény. Hatóanyaga, a szilimarin, különböző májgyógyszerek összetevője. Ismerd meg ezt a fantasztikus gyógynövényt!
A érelmeszesedési folyamat sebessége döntően a vérben lévő „rossz” koleszterin mennyiségétől függ. Mégis hogy lehet, hogy van aki sok koleszterint fogyaszt, mégis alacsonyak az értékei? Mi köze az érelmeszesedésnek az antioxidánsokhoz? Kérdések és válaszok a koleszterinről!
Az elmúlt években egyre ellentmondásosabb hírek láttak napvilágot a koleszterin és koleszterintartalmú élelmiszerek élettani hatásaival kapcsolatban. A modern társadalmi berendezkedéssel párhuzamosan szaporodni kezdett a szív- és érrendszeri betegek száma és lázas kutatás indult el az ok-okozati összefüggések mielőbbi tisztázása érdekében.
Hozzászólások